Transaction Banking Officer (Treasury Back Office & Loan Servicing)

July 19, 2022
Employment contract
Standard / Permanent
Location
HU-BU-Budapest
Job / Mission
OPERATION PROCESSING
Reference
TBLO_072022_P

A BNP Paribas Csoport a világ legjelentősebb pénzintézeteinek egyike, amely 65 országban képviselteti magát mintegy 190.000 munkavállalóval, melyből 145.000 Európában alkalmazott. A BNP Csoport négy európai piacon rendelkezik domináns pozícióval: Belgium, Franciaország, Olaszország és Luxemburg. A „változó világ bankjaként” célunk ügyfeleink igényeinek a legkorszerűbb termékekkel és megoldásokkal történő kiszolgálása.

A BNP PARIBAS, Hungary Branch az alábbi pozícióba munkatársat keres:

Transaction Banking Officer

Treasury Back Office & Loan Servicing

Teljes munkaidő, Határozatlan idejű munkaszerződés

Feladatok:

  • Bankközi Forint pozíció készítése ALM-Treasury részére;
  • Forint tranzakciók egyeztetése a Nemzeti Banknál vezetett számlán;
  • Forint VIBER utalások kezelése;
  • ALM Treasury által kötött bankközi tranzakciók kezelése, könyvelésének koordinálása;
  • Bankközi piacon és/vagy Nemzeti Bankkal kötött tranzakciók kezelése, egyeztetése;
  • Fedezet kezelése a Nemzeti Banknál vezett forint számlán;
  • Kötelező riportok készítése, küldése a Nemzeti Bank részére;
  • Különböző rendszerek közötti adatáramlás egyeztetése;
  • Kiszervezett feladatok egyeztetése az illetékes Back Office kollégákkal;
  • Invesztigációk, reklamációk, panaszok kezelése;
  • Napi, heti, negyedéves kontrollok elvégzése;
  • Új fejlesztésekben, új rendszerek bevezetésében és az osztályt érintő projectekben való részvétel;
  • Havi statisztikák, üzleti riportok készítése;
  • Társterületekkel való kapcsolattartás, együttműködés.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség (pénzügy/számvitel előnyben);
  • Folyékony angol és magyar nyelvtudás elvárt (szóban és írásban egyaránt);
  • 2-3 éves banki tapasztalat;
  • MS Office (Excel, Word, PowerPoint) ismeret;
  • Pontos, precíz munkavégzés, a határidők betartása;
  • Magas szintű, felelősségteljes munkavégzési készség;
  • Agilis gondolkodásmód, szándék és képesség a gyors tanulásra;
  • Kiváló kommunikációs és problémamegoldó készség;
  • Csapatmunkában való közreműködés.

Amit ajánlunk:

  • Versenyképes javadalmazási csomag;
  • Rugalmas munkakörnyezet, részben otthoni munkavégzési lehetőséggel;
  • Egy csapaton belüli összetett, izgalmas munkakör;
  • Multinacionális környezet egy belvárosi kiváló minőségű irodában Budapesten, közel a Westendhez;
  • Piacvezető külső képzések, belső munkahelyi képzési programok.

Kezdés: 2022. szeptember